Pravidla vzorování ponožek

Velikost ponožek

Rozpětí

Maximální rozmezí velikostí se pne přes pět „čísel“, tedy například 35-39 či 42-46. Větší rozpětí je sice vyrobitelné, avšak zákazníky od něj odrazujeme, protože dochází k výraznému poklesu kvality úpletu a z naší zkušenosti nevede tato cesta ke spokojenosti na žádné straně.

Ideální rozpětí klasické ponožky je přes čtyři velikosti (například 39-42). U sportovních či jiných speciálních druhů může být doporučeno rozpětí upravit v závislosti na konkrétním vzoru, materiálu a technologii výroby. Vždy s Vámi samozřejmě technické možnosti probereme.

Vliv výběru velikostí na cenu

Neboť je u ponožek správně zvolené rozpětí velikostí (neboli pružnost úpletu) klíčové pro pohodlné nošení, nemá počet velikostních variant u jednoho vzoru dopad na cenu. Například pokud si u nás necháte vyrobit 100 párů a zvolíte u nich rozpad na dvě velikosti 38-42 a 43-47, bude cena stejná jako při rozpadu na tři ponožkové dimenze 35-38, 39-42 a 43-46.

Omezení vzorování

Nápisy

Pletení ponožek má určitá technická omezení a tím největším je, že jedno očko na ponožce může mít právě jednu barvu a tvoří tak jakýsi pixel. Výběr mezi fonty je tedy velice omezený, podobně jako tomu bylo u starých počítačů s nízkým rozlišením obrazovky.

Navíc platí, že čím menší nápis chcete, tím jednodušší písmo musí být. Pakliže byste si tedy přáli nápis třeba ve Vašem “ručním” fontu, pak by měl designu ponožky takový nápis dominovat, neboť bude potřeba jej udělat velký, aby font vyšel hezky.

Vertikální vzorování

Druhým omezením je, že se na ponožku snáze vzorují proužky horizontální nežli vertikální. To je dáno tím, že úplet vzniká po (horizontálních) řádcích a každý řádek tak může být jinak barevný. Naproti tomu časté (vertikální) sloupce znamenají daleko komplikovanější pleteninu, a tedy i úměrně horší kvalitu výsledné ponožky.

Barvy

Třetím omezením je pak počet barev. Ten by na ponožce neměl překročit pět.

Kontakt

ja@ponozkator.cz
Ochrana osobních údajů

Informace

Sockshire s.r.o.

K Cikánce 323/10, Slivenec, 154 00, Praha

IČ: 04306554

DIČ: CZ04306554

Právnická osoba zapsaná v obchodním rejstříku vedeném v Praze od 10.4.2015

Spisová značka C 245677